Wesco 3A South
Baseball
First Team
Catcher
Parker Coffey, sr., Meadowdale
Infielders
Jacob Hunnewell, sr., Meadowdale
Outfielders
Chantz Justice, sr., Edmonds-Woodway
Second Team
Pitchers
Elliott Reece, sr., Meadowdale
Infielders
Brandon Mitchell, soph., Edmonds-Woodway
Outfielders
Dakota Barlament, sr., Meadowdale
Honorable Mention
Kenley Ackerman, sr., Meadowdale
Garrett Walsh, sr., Meadowdale
Brett Schafer, sr., Meadowdale
Alex Thompson, sr., Meadowdale
Garrison Krohn, soph., Edmonds-Woodway
Dominic Marinez, jr., Edmonds-Woodway
Joey Rees, sr., Edmonds-Woodway
Boys Golf
First Team
Trevor Frisby, sr., Meadowdale
Drew Gradwohl, sr., Edmonds Woodway
Jack Stutz, sr., Meadowdale
Honorable Mention
Josh Gradwohl, sr., Edmonds Woodway
Sam Dimmock, sr., Meadowdale
Kathryn Schalk, soph., Edmonds Woodway
Morgan Rood, jr., Meadowdale
Ana Maria Beall, sr., Meadowdale
Boys Soccer
Midfielders
Jose Aleman, sr., Edmonds-Woodway
Ethan Hopkins, sr., Edmonds-Woodway
Edwing Martinez, jr., Edmonds-Woodway
Defenders
Griffin Over, sr., Meadowdale
Chad Triplett, jr., Meadowdale
Goalkeepers
Griffin Small, sr., Edmonds-Woodway
Second Team
Forwards
Sofian Mahmoud, jr., Edmonds-Woodway
Midfielders
Stuart Smith, sr., Meadowdale
Defenders
Trey Clugston, sr., Edmonds-Woodway
Craig Elder, sr., Meadowdale
Honorable Mention
Forwards
Colton Davis, sr., Meadowdale,
Jonathan Flores, sr., Meadowdale
Midfielders
Nathan Redd, soph., Meadowdale
Jeremy Langsted, jr., Edmonds-Woodway
Julio Abad, jr., Meadowdale
Defenders
Alejandro Peregrino, sr., Edmonds-Woodway
James Parks, sr., Meadowdale
Jake Stevenson, jr., Edmonds-Woodway
Cameron Cohn, soph., Edmonds-Woodway
Goalkeepers
Luke Lindgren, jr., Meadowdale
Softball
First Team
Pitcher: Sam Gregoryk, jr., Meadowdale
Catcher: Emma Helm, soph., Meadowdale
Second Base: Kendra Cooper, soph., Edmonds-Woodway
Shortstop: Hailey Costello, sr., Meadowdale
Outfield: Kaitlin Webster, jr., Meadowdale
Designated Hitter: Haili Taylor, sr., Meadowdale
Second Team
Pitcher: Julia Reuble, jr., Meadowdale; Mariah Woolery, fr., Edmonds-Woodway
First Base: Taylor Jones, jr., Edmonds-Woodway
Shortstop: Moni Jackson, sr., Edmonds-Woodway
Honorable Mention
Ciara Ortiz, Edmonds-Woodway
Tennis
First Team
Singles
Alisha Chand, sr., Meadowdale
Doubles
Myint-Zu Kyaw, sr., Edmonds Woodway
Hanna Rehnfeldt, sr., Edmonds Woodway
Boys Track
First Team
110 hurdles: Christapherson Grant, sr., Meadowdale
1,600: Miler Haller, sr., Edmonds-Woodway
300 hurdles: Christapherson Grant, sr., Meadowdale
3,200: Miler Haller, sr., Edmonds-Woodwday
Shot put: Nick Venema, sr., Edmonds-Woodway
Pole vault: Grant Whitcutt, jr., Edmonds-Woodway
Second Team
110 hurdles: Harry White, jr., Meadowdale
300 hurdles: Harry White, jr., Meadowdale
3,200: Sam McCloughan, soph., Edmonds-Woodway
Triple jump: Chukwuma Okereke, sr., Edmonds-Woodway
High jump: Grant Whitcutt, jr., Edmonds-Woodway
Pole vault: Rory Kirkpatrick, sr., Meadowdale
Honorable Mention
110 hurdles: Aaron Richardson, fr., Edmonds-Woodway
100: Sterling Mahan, jr., Edmonds-Woodway
1,600: Matt Park, soph., Edmonds-Woodway
4×100 relay: Edmonds-Woodway (Jared Yu, Sterling Mahan, Chris Tilbury, Ethan Gahr)
200: Sterling Mahan, jr., Edmonds-Woodway
4×400 relay: Meadowdale (Harry White, Josh Verzola, Keenan Walsh, Jesus Hernandez)
Shot put: Will Siegall, sr., Edmonds-Woodway
Girls Track
First Team
Shot put: Kiera Towell, sr., Edmonds-Woodway
Second Team
400 relay: Edmonds-Woodway (Molly Carden, Fatou Jatta, Ella Spillane, Selina Ballard)
Discus: Vernice Keyes, soph., Edmonds-Woodway
Real first and last names — as well as city of residence — are required for all commenters.
This is so we can verify your identity before approving your comment.
By commenting here you agree to abide by our Code of Conduct. Please read our code at the bottom of this page before commenting.